"Smilga" Šiauliuose

2019-05-22

Gegužės 17-19 dienomis Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje vyko tarptautinis kamerinių liaudies instrumentų ansamblių festivalis-konkursas. 17 dieną mokytojos Rima Balčiūnienė ir Valda Vasiliauskienė dalyvavo seminare ir klausėsi svečių iš Rusijos ir Ukrainos vedamų meistriškumo pamokų. 18-19 dienomis konkursas vyko dviem turais, o jame dalyvavo ir mūsų mokyklos kanklių ansamblis „Smilga“.Konkurse dalyvavo ansambliai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Dalyvius vertino labai rimta kopetentinga komisija, korioje buvo ir Lietuvos ir teatro akademijos profesoriai ir svečiai iš Rusijos, Ukrainos, Estijos ir Latvijos. Labai džiaugiamės, kad „Smilgos“ pelnė III laipsnio diplomą ir 50 eurų piniginį prizą. Kadangi konkursas vyko dvi dienas, tai merginos dar ir sudalyvavo „muziejų naktyse“-aplankė dviračių muziejų, Chaimo Frenkelio vilą, kurioje per didelį ekraną stebėjo Eurovizijos finalą.19 dienos pavakare konkursą vainikavo gražus laureatų ir svečių iš užsienio koncertas bei vakaronė.

Muzikos pamoka "kitaip"

2019-05-16

Gegužės 14 dieną Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos kanklių ansamblis „Smilga“ su mokytoja Rima Balčiūniene svečiavosi Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinėje mokykloje. Jų mokyklos muzikos mokytoja Dalė Jonušauskienė pakvietė pravesti „muzikos pamoką kitaip". Taigi mokytoja Rima Balčiūnienė papasakojo apie lietuvių liaudies  instrumentus, kai kuriuos parodė, pademonstravo kaip jais grojama.pakalbėjome ir apie tautinius rūbus. Kanklių ansamblis „Smilga“padovanojo skirsnemuniečiams gražų koncertėlį. Koncerte taip pat pagrojo ir Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos mokinė Rugilė Dargužaitė, kuri jau antrus metus mokosi kankių specialybės.

"Smilgos" koncertas

2019-05-10

Gegužės 2 dieną Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos kanklių ansamblis „Smilga“ surengė koncertą „Ten, kur svajonė laukia...“ .Savo gražiausiais  kūriniais „Smilgos“ džiugino mamytes,sveikindamos jas su artėjančia Mamos Diena, ir visus susirinkusius paklausyti švelnios kankių muzikos.

Nors dar ansamblio laukia keletas svarbių konkursų ir festivalių šiais mokslo metais, bet tai buvo paskutinis koncertas mūsų mokyklos salėje dviem ansamblio dalyvėms - Ingai Filipsons ir Medai Sakalauskaitei. Jos džiugino savo grojimu ansamblyje net ir keletą metų baigusios mūsų mokyklą. Šiemet jos jau   dvyliktokės.  „Smilgos“linki joms kuo didžiausios sėkmės, siekiant savo svajonių. Nuotraukų iš šilto  ir nuoširdaus koncerto rasite nuotraukų galerijoje.

Sveikiname smuikininkę Ugnę!

2019-05-06

Saulėtą gegužės 3 dieną Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos koncertų salėje vyko VII respublikinis Romualdo Žaldoko smuikininkų ir violončelininkų konkursas. Nors konkursas jau septintasis, bet mūsų meno mokyklos mokiniai jame nėra dalyvavę. Šiais metais 4 klasės smuikininkė Ugnė Preimonaitė su mokytoja Vida Račkauskiene ir koncertmeistere Zita Liktiene nusprendė išbandyti jėgas Klaipėdos krašte ir savo sprendimo nepasigailėjo. Respublikiniame  konkurse be Klaipėdos Jeronimo Kačinsko ir Juozo Karoso muzikos mokyklų dalyvavo stygininkai iš Telšių, Tauragės, Priekulės, Gargždų, Panevėžio, Naujosios Akmenės, Vilniaus Algirdo  muzikos mokyklų. Konkurse varžėsi Plungės M. Oginskio , Kuršėnų, Palangos S. Vainiūno, Raseinių, Kretingos, Šilutės, Skuodo ir Ukmergės meno mokyklų auklėtiniai.  Net iš 73 dalyvių mūsų smuikininkė Ugnė pelnė I vietos laureatės diplomą! Sveikiname Ugnę  puikiai pasirodžiusią konkurse! Dėkojame mokytojai Vidai Račkauskienei, paruošusiai Ugnę konkursui ir koncertmeisterei Zitai Liktienei, prisidėjusiai prie puikaus Ugnės muzikavimo.