"Judančio pasaulio ritmais"

Iš įspūdingo renginio, vykusio kovo 16 - 17 dienomis Vilniuje, su puikia nuotaika ir laureatų diplomais grįžo Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos jaunosios pianistės Augustė Dilytė ir Julita Bikulčiūtė (mokytoja Jovita Misiūnienė).

Pakilia, skambia gaida nuaidėjo II Lietuvos jaunųjų pianistų festivalis - konkursas "Judančio pasaulio ritmais". Renginį organizavo Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykla, Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija, Lietuvos dailės muziejus.

Festivalyje - konkurse skambėjo jaunųjų pianistų solistų, fortepijoninių bei įvairios sudėties kamerinių ansamblių atliekami lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai, kurių tematika stebino spalvingumu ir įvairove. Konkursas ypatingas tuo, kad jame atliekama programinė muzika, išreiškianti įvairiausią judėjimą: "Bangų mūša", "Robotukai", "Paplūdimio vabaliukų bugis", "Sėlinantis pūkuotas katinas", "Kupranugario bliuzas", "Karingų skruzdžių eisena" - tokiais įdomiais pavadinimais ir vaizdinga muzikine kalba skambėjo jaunųjų muzikantų atliekami kūriniai jaukioje Karoliniškių muzikos mokyklos salėje.

Mūsų mokyklos pianistės Augustė Dilytė ir Julita Bikulčiūtė atliko šiauliečio kompozitoriaus Sigimanto Žentelio pjesę "Vaikystės vėjas", parašytą fortepijoniniam ansambliui. Kūrinio muzikos grožis, interpretacija pareikalavo ilgo ir kruopštaus darbo bei ypatingo susikaupimo konkurso metu. Mergaitėms pavyko puikiai išreikšti kūrinio nuotaiką, jų skambinimą aukštai įvertino konkurso žiuri, paskelbė laureatėmis ir suteikė galimybę  skambinti nugalėtojų koncerte Chodkevičių rūmuose.

Laureatų koncertas ir diplomų įteikimas vyko ypatingoje erdvėje - didikų Chodkevičių rūmuose. Šventiška atmosfera, pakili nuotaika tvyrojo tarp visų susirinkusių: jaunųjų atlikėjų, mokytojų, gausaus būrio svečių ir tėvelių. Ypatingo šventiškumo suteikė salės grožis, bet Augustei ir Julitai labiausiai patiko fortepijonas. Abi sutartinai tvirtino, kad tokios smagios klaviatūros dar nėra tekę liesti. Tai suteikė dar daugiau pasitikėjimo, ir mergaičių atliekamas kūrinys sužėrėjo naujomis spalvomis ir gražesniais niuansais.

Dvi konkurso dienas Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo meno galerija eksponavo piešinius, kuriuose Vilniaus dailės mokyklos auklėtiniai stengėsi perteikti savo mintis, įkvėptas muzikos kūrinių programinių idėjų.

Po renginio nepraleidome progos pasižvalgyti po Chodkevičių rūmus. Jie garsėja ne tik savo interjeru, bet ir turtinga meno kūrinių ekspozicija. Jau beveik prieš 20 metų čia įkurta Vilniaus paveikslų galerija, iki tol veikusi Vilniaus arkikatedroje bazilikoje. Malonus netikėtumas muziejuje - kraštiečio poeto ir diplomato Jurgio Baltrušaičio memorialinių baldų ekspozicija, kurią taip pat apžiūrėjome ir prie kai kurių eksponatų įsiamžinome.

Netoli Lietuvos dailės muziejaus esančioje apžvalgos aikštelėje pasigėrėjome Vilniaus senamiesčio panorama ir palikome sostinę, padovanojusią mums dvi dienas gražiausių įspūdžių.

Esame dėkingi organizatoriams už renginį. Padėka Augustės ir Julitos tėveliams, kurie visokeriopai palaiko savo darbščius, gabius vaikus ir būna šalia jų itin svarbiomis koncertinio gyvenimo akimirkomis.

Tad palinkėkime sėkmės Augustei ir Julitai, tegul jų darbą vainikuoja patys geriausi rezultatai scenoje.

Judančio pasaulio ritmais

Puslapiai: |1| |2| |3| |4| |5| [6] |7| |8| |9| |10| |11|