Svečiuose J.Gruodžio konservatorija

Kovo 20 d. popietę Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla sulaukė svečių iš Kauno - jurbarkiškius aplankė gausus būrys moksleivių bei mokytojų iš Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos. Gražia kasmetine tradicija tapusius koncertus šiemet papuošė ne tik įvairiais instrumentais grojančių solistų bei vokalistų pasirodymai, bet pirmą kartą Jurbarke buvo galima pasiklausyti ir konservatorijos pučiamųjų orkestro, vadovaujamo jurbarkiškio Giedriaus Vaznio.

Tiesa, tai buvo toli gražu ne vienintelis su mūsų miesteliu susijęs akcentas. Koncertą vedė, bei soliniu numeriu nudžiugino konservatorijos muzikinį ugdymą organizuojančio skyriaus vedėjas Giedrius Prunskus. Giedrius pagal pagrindinę specialybę yra vokalistas, Kauno muzikinio teatro solistas, taip pat konservatorijoje moko  jaunąją kartą vokalo subtilybių. Šis jurbarkiškis su muzika bendrauti pradėjo Kęstučio Vasiliausko smuiko klasėje. Pagrindinis koncerto akcentas, be abejo, buvo pučiamųjų orkestras, kurį puošė žmonės, žengę pirmuosius žingsnius į muzikos pasaulį būtent Jurbarke. Tarp jų Paulius Jundulas, šiuo metu besimokantis vienuoliktoje klasėje, Giedriaus Vaznio klarneto klasėje. Taip pat Albertas Mineikis, iliustruojantis orkestro trimitininkas. Albertas studijuoja Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos Akademijos antrame magistro kurse, taip pat dirba atlikėju Kauno Viešojo saugumo tarnybos orkestre bei Kauno miesto pučiamųjų orkestre "Ąžuolynas". Verta paminėti, kad A. Mineikis dar besimokydamas Jurbarke, Vinco Bakšio trimito klasėje, džiugino mokyklos kolektyvą bei artimuosius puikiais pasirodymais respublikiniuose konkursuose ir festivaliuose. Po koncerto neliko nepastebėta ir fleitininkė Greta Pocevičiūtė, praėjusią vasarą su Antano Sodeikos meno mokyklos pučiamųjų orkestru, vadovaujamu V. Bakšio, vykusi koncertuoti į Pietų Italiją. Paskutinis, bet ne prasčiausias iš dalyvavusių "vietinių" svečių - orkestro vadovas Giedrius Vaznys. Giedrius baigė klarneto studijas J. Gruodžio konservatorijoje pas K. Bliujų bei LMTA pas prof. A. Budrį, o šiuo metu studijuoja antrąjį bakalaurą pas maestro profesorių Juozą Domarką jo simfoninio dirigavimo klasėje. Be šios veiklos G. Vaznys taip pat yra klarnetų grupės koncertmeisteris Kauno miesto pučiamųjų instr. orkestre "Ąžuolynas".

Koncerto metu orkestras pademonstravo įvairiapusišką programą, kuri aprėpė įvairių žanrų muziką nuo klasikos iki džiazo, o dirigento mostai daugeliui dar ilgam išliko atmintyje. Taigi, belieka pasidžiaugti glaudžiu mokyklų bendradarbiavimu, kai jurbarkiškiai sulaukia puikaus koncerto, o svečiai negali atsidžiaugti šeimininkų svetingumu. Didelis Ačiū Kauno Juozo Gruodžio konservatorijai, o ši, savo ruožtu primena, kad laukia visų vaikų, kurie svajoja pasiekti muziko specialybės aukštumų.

Nuotraukas iš renginio žiūrėkitė foto galerijoje.

2014-03-24

Puslapiai: |1| |2| |3| |4| [5] |6| |7| |8| |9| |10| |11|