Kelias į didžiąją muziką

Jadvygos Čiurlionytės 110 – ųjų gimimo metinių paminėjimas – daug šiltų emocijų palikusi muzikinė popietė.
  Apie kompozitės gyvenimą ir kūrybą pasakojo mokytoja Jovita Misiūnienė. Jadvyga Čiurlionytė – mūsų dainuojamosios tautosakos puoselėtoja, brolio – kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinių redaktorė, pianistė ir fortepijono mokytoja. Jos „Mažasis pianistas“ reikalingas visiems, kas mokosi skambinti fortepijonu.  Pažintis su muzika prasideda nuo nesudėtingų, lengvų kūrinėlių. Turbūt nerasime nė vieno jaunojo pianisto, kuris savo kelio į muziką pradžioje nebūtų skambinęs Jadvygos Čiurlionytės kūrinėlių, pagrįstų lietuvių liaudies dainų melodijomis.

Koncerte skambėjo pjesės, šokiai, sonatinos, fortepijoniniai ansambliai. Visus žavėjo kompozitorės kūrinių liaudiškumas ir melodingumas.

Jadvygos Čiurlionytės kūrybą atliko mokytojų Danutės Švedienės ir Jovitos Misiūnienės mokiniai: Vaiva Aukštakalnytė, Jogunda Žičkutė, Aistis Mičiulis, Milda Vabalaitė, Aurelija Dovydaitytė, Augustė Dilytė, Julita Bikulčiūtė, Rugilė Jievaitytė, Ignas Juškevičius, Greta Juškevičiūtė, Monika Pavalkytė, Gabrielė Pavalkytė, Dovilė Šilkauskaitė, Deimantė Smirnovaitė.

2010-02-24

Puslapiai: |1| |2| |3| |4| |5| |6| |7| |8| |9| [10] |11|