Festivalis "Rudens spalvos"

Jurbarko Antano Sodeikos ir Šakių meno mokyklų jaunuosius pianistus sieja sena draugystė, užsimezgusi prieš daugelį metų. Šakiečiai visada mielai ir gausiai dalyvauja mūsų organizuojamuose renginiuose. Šį kartą mokytojos G.Samajauskienė ir L.Stanaitienė pakvietė Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos pianistus į  respublikinį jaunųjų atlikėjų festivalį „Rudens spalvos“, kuris vyko Gelgaudiškio dvare spalio 21 dieną.

Nuo pat  pirmųjų žingsnių  jautėme tikrą dvaro atmosferą. Mus maloniai pasitiko ir į koncertų salę palydėjo puošnios dvaro panelės.

Salėje laisvų vietų nebuvo. Klausytojai gausiais aplodismentais palydėdavo kiekvieną jaunąjį muzikantą, o atlikėjai džiaugėsi fortepijoninės  muzikos  skambesiu puikios  akustikos erdvėje. Išraiškingai, „išdainuodama“ kiekvieną frazę, M.Mier Noktiurną  paskambino Gintarė Gabrielė Gabšytė. Kaip lyrinė daina nuskambėjo Eglės Žabarauskaitės atliekamas V.Giloko Bliuzas. Nuotaikingai K.Vasiliauskaitės ,,Šėriau, šėriau sau žirgelį“ pagrojo Miglė Šašytė. Grėsmingas nuotaikas pavyko atskleisti Erikui Puidokui V.Giloko pjesėje ,,Raitelis šmėkla“. Minėtus mokinius moko mokytoja D.Švedienė. Linksmą ir įdomų džiazinį kūrinėlį paskambino mokytojos R.Česnulevičiūtės mokinė Sandra Spaustynaitytė. Koncertą paįvairino Vitalijos Židžiūnaitės, Armandos Urpšaitės, Emos Mazur fortepijoniniai ansambliai. Vaizdingai suskambėjo Dominyko Mačiežos perteiktas L.Povilaičio ,,Baubas“. Ypatingo klausytojų dėmesio sulaukė Simonas Kaminskas ir Auksė Virbauskaitė. Publika jų ilgai nepaleido nuo scenos. Šių mokinių mokytoja J.Misiūnienė.

Po koncerto mūsų jau laukė dvaro ponas, kuris įdomiai papasakojo šio dvaro istoriją. Besigėrint įspūdingų raštų krosnimis, kambarių puošyba ir eksponatais, prisistatė ir dvaro ponia. Ji pakvietė pasimokyti nuotaikingų dvaro šokių. Malonų ir neišdildomą įspūdį paliko šokių pamoka. Užsidėję įmantrias to laikmečio ponų skrybėles, šokome dvaro šokius. O po šokių laukė ir ,,poniškos“ vaišės.

Išėję iš dvaro pasivaikščiojome parko legendų takais, pasigrožėjome nuostabia rudens gamtos spalvų gama, įsiamžinome fotonuotraukose. Pasirodo, nereikėjo toli važiuoti, kad puikiai praleistume dieną.

Nuotraukos iš renginio - foto galerijoje.

2015-11-02

Puslapiai: |1| |2| [3] |4| |5| |6| |7| |8| |9| |10| |11|