Antanui Sodeikai - 120

Vasario 23 - iąją Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykloje vyko koncertas - minėjimas Antano Sodeikos 120 - osioms gimimo ir  20 - osioms jo vardo mokyklai suteikimo metinėms paminėti.

Koncertą meno mokyklai padovanojo vokalinis vyrų kvartetas "Opus vocalis" ir solistė Virginija Simokaitytė. Kvarteto narys Lietuvos operos solistas Giedrius Prunskus ir solistė Virginija Simokaitytė - buvę mokyklos auklėtiniai.

Renginyje buvo prisimintas A.Sodeika, istorija, kaip muzikos mokyklai buvo suteiktas A.Sodeikos vardas. Žiūrovai išgirdo 1922 m. laikraščio "Tėvynės balsas" aprašytas Juozo Tumo Vaižganto mintis apie A.Sodeikos "gerklų stiprumą, balso skambumą" ir vaidybinius sugebėjimus. Renginį vedusi Agnė Kalninytė parodė trumpų video siužetų, kuriuose meno mokyklos vaikai dalinasi mintimis apie muziką, mokytojus, meno mokyklą.

Renginyje skambėjo Wolfgang Amadeus Mozart kanonas "O du eselhafter Peierl", nežinomo XVI a. autoriaus vokiečių tradicinė Kalėdų giesmė "Gaudete" (liet. Džiūgaukite), tradicinė XVIII a. Velso giesmė Deck the Halls" (liet. Puoškite sales), kuriuos atliko vokalinis vyrų kvartetas. G.Prunskus mokyklai skyrė A.Sodeikos dažnai atliekamą G.Verdi Žermono ariją iš operos "Traviata". V.Simokaitytė padainavo Antonin Dvorak Undinės ariją iš operos "Undinė", Emmerich Kalmann "Karamboliną" iš operetės "Monmartro žibuoklės". Koncertą "Opus vocalis" ir  V.Simokaitytė pabaigė Eduardo di Capua daina "O sole mio" (liet. Tu mano saulė). Dainininkams akompanavo L.Krėpštaitė.

Meno mokyklą 20 - ųjų vardo mokyklai suteikimo metinių proga sveikino Jurbarko rajono meras A.Juška, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorius J.Bučinskas. Švietimo skyriaus vedėjas A.Gvildys palinkėjo, kad po dešimt metų, švenčiant 30 - ąsias vardo mokyklai suteikimo metines, meno mokykla turėtų ne tik muzikos, šokio, dailės, bet ir teatro skyrių. Jurbarko Vytauto Didžiojo mokyklos direktorius V.Bakšys ir direktoriaus pavaduotojas ugdymui S.Ambrazaitis pasidžiaugė, kad net pusė Vytauto Didžiojo mokyklos mokinių lanko meno mokyklą, linkėjo ir toliau taip puikiai ugdyti vaikų meninius gebėjimus!

2010-02-25

Puslapiai: |1| |2| |3| |4| |5| |6| |7| |8| |9| [10] |11|