J.Strimaičio 115  gimimo metinės

Š.m. kovo 9d. tautinių instrumentų skyrius pakvietė į koncertą - minėjimą, skirtą kanklininko Justino Strimaičio 115 - osiosms gimomo metinėms paminėti.

Justinas Strimaitis - neeilinė asmenybė mūsų kultūros istorijoje, tikras lietuvis - patriotas, savo veiklą nukreipęs  į tai, kad kanklės būtų pripažintos pilnateisiu muzikos instrumentu.

J.Strimaičio gyvenimo istoriją ir tradicinių mažųjų kanklelių, iš kurių  šio kanklininko dėka, išsivystė dabartinės koncertinės kanklės, istoriją pasakojo mokytoja Rima Balčiūnienė.

Klausytojai sužinojo kokios senovėje buvo tradicinės kanklės, kokie meistrai jas gamino, kaip buvo atrasti tonaciniai kaitikliai, pulteliai kanklėms pasidėti, kokiais būdais buvo grojama kanklėmis senovėje ir kaip grojama dabar.

Vyresnių klasių mokinės Gintautė Dapkutė, Jūratė Gečaitė, Miglė Matukevičiūtė, Sandra Masionytė, Vita Bikulčiutė pagrojo J.Strimaičio sukurtus kūrinius, skirtus groti jo išrastu "laisvuoju" - dabar pirštiniu  kankliavimo būdu. Tradicinėmis kanklėmis pakankliavo Gabrielė Undraitytė, Akvilė Karopčikaitė ir Jonė Balšaitytė. Koncertą papuošė ir mokyklos vaikų kapelos "Mituvėlė" kanklininkės, savo dainomis pritardamos tradicinėmis kanklėmis.

2010-03-20

Puslapiai: |1| |2| |3| |4| |5| |6| |7| |8| |9| [10] |11|