Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla muzika daile choreografija
 
 
 

     Skudučių šventė Utenoje

  Skudučiai, kanklės, birbynės, lamzdeliai, skrabalai... Atrodytų paprasčiausi muzikos instrumentai. Užtat kokia savita muzika!

 Tokia originali ir tradicinė skudučių muzika skambėjo Utenoje, kur spalio 2d. buvo surengtas I - asis respublikinis skudučių ansamblių festivalis.

 

  Jame dalyvavo 15 skudučių kolektyvų iš visos Lietuvos. Tarp jų buvome ir mes - Antano Sodeikos meno mokyklos skudutininkės: Inga Cikaitė, Sandra Masionytė, Vita Bikulčiūtė, Giedrė Piliutytė, Raimonda Jakubauskaitė, Karolina Kirstukaitė ir vadovė Valda Vasiliauskienė.

  Mes, kartu su Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos ansambliu "Žemaitukas" ir Kauno Juozo Grušo meno vidurinės mokyklos skudutininkų ansambliu "Skudutis" , atlikome A.Bražinsko "Linksmuosius muzikantus".

Koncerto pabaigoje skambėjo visų skudutininkų bendras orkestras. Visi kartu grojome A.Balčiūno "Trepu treputi", J.Švedo "Šok mergele, kol jauna". Visą koncertą užbaigė lietuvių liaudies sutartinė "Skudutis", o dirigavo - didelis skudučių muzikos puoselėtojas ir patriarchas Algirdas Vyžintas.

  Labai džiaugiamės dalyvavę istoriniame festivalyje, kur buvome ir gražiai priimti, ir sutikome naujų bendraminčių, ir klausėmės originalios skudučių muzikos.


    

< Atgal


 
artimiausi renginiai
renginiai