Jaunųjų pianistų festivalis

Jau dešimtą kartą Kaunas muzikavimo džiaugsmui sukvietė jaunuosius pianistus iš visos respublikos. Devyniose gražiausiose Kauno miesto koncertų salėse lapkričio 27d. skambėjo fortepijoninė muzika.  Ją atliko 374 mokiniai iš 33 Lietuvos muzikos (meno) mokyklų. Jaunuosius pianistus ruošė 209 mokytojai.

Mūsų meno mokyklos mokiniai šiemet skambino puošnioje Kauno J. Gruodžio konservatorijos salėje. Buvo didelis malonumas muzikuoti puikiu instrumentu, jaučiant nuoširdų publikos palaikymą. Visada sėkmingai koncertuoja Editos Mauraitės ir Jonės Marijos Mockutės duetas (mokytoja Danutė Švedienė). Mergaitės kartu skambina jau ketvirti metai, todėl jų ansamblis žavi susiklausymu ir jautriu kūrinių interpretavimu.  Gražiai pasirodė Rugilė  Jievaitytė ir Julita Bikulčiūtė (mokytoja Jovita Misiūnienė), skambinusios S. Žentelio pjesę "Sninga...", svajingai ir subtiliai perteikusios kūrinio nuotaiką. Temperamentingai ir įtaigiai skambino solistės Kamilė Ambrutaitytė ir Augustė Dilytė (mokytoja Jovita Misiūnienė).  Laisvai ir romantiškai skambėjo Mildos Matukevičiūtės ir Jogundos Žičkutės (mokytoja Danutė Švedienė) atliekamas kūrinėlis. Labai susikaupusi skambino, pirmuosius žingsnelius didelėje scenoje žengianti, Alma Lukošiūtė (mokytoja Rosita Česnulevičiūtė).

Mūsų mokinės puikiai pasirodė X respublikiniame jaunųjų pianistų festivalyje ir su kaupu pateisino mokytojų ir tėvelių, gausiai atlydėjusių į renginį savo atžalas, lūkesčius.

Sveikiname!

2010-12-06