Papildomo instrumento atsiskai

Chorinio dainavimo specialybės mokiniai ir tie mokiniai, kuriems fortepijonas yra papildomas instrumentas, kiekvieną žiemą ruošiasi tradiciniam Senosios muzikos koncertui. Tai laikas, kai laukiame didžiųjų metų švenčių - Šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų. Senosios muzikos koncertas labai tinka šiam metų laikui.

Mokiniai turi galimybę savo kūrinius išgirsti skambinant ne tik fortepijonu. Senoviniai šokiai sarabandos, menuetai, burre, žigos, gavotai skambėjo atliekami styginiais instrumentais, vargonais, klavesinais ir ksilofonais. Elektrinis muzikos instrumentas keičiant registrus, leidžia pajusti senosios muzikos dvasią, o pačiam atlikėjui įvertinti barokinės ir klasikonės muzikos grožį.

Šiais metais džiaugėmės chorinio dainavimo mokinėmis, kurios mokosi ne tik dainuoti, bet labai gražiai pasirodė Senosios muzikos koncerte. Geriausiai įvertintos III klasės mokinės Gabija Ališauskaitė, Ieva Jomantaitė, ketvirtokės Emilija Valiokaitė, Sandra Lopetaitytė ir Gretė Kazakevičiūtė, bei V kl. mokinė Deimantė Stoškutė.

Malonu klausyti mokinių, kurie be savo pagrindinio muzikos instrumento ar choreografijos specialybės, mokosi groti papildomai pasirinktu instrumentu. Šiame koncerte gražiai skambėjo instrumentalistų ir šokėjų atliekama senovinė muzika. Verti pagyrimo šie mokiniai: smuikininkė M. Vasiliauskaitė, saksofonininkas B. Vaškevičius, kanklininkės I. Urniežiūtė, V. ir A. Gerulaitytės, J. Balšaitytė, fleitininkė J. Vaitiekūnaitė, šokėjai - E. Sutkus, R. Jasevičiūtė, D. Burnelaitytė, R. Karpavičiūtė, L. Mankus ir A. Kulikauskas.

Senosios muzikos koncerto papildomo instrumento skyriaus mokiniai laukia kiekvienais metais, su malonumu jam ruošiasi, nes šis koncertas išskirtinis ir vienintelis metuose. Mokinius šiam gražiam renginiui ruošia mokytojai: papildomo instrumento skyriaus vedėja R. Vaznienė ir skyriaus mokytojai - D. Lapienė, V. Račkauskienė, A. Samys, direktorės pavaduotoja ugdymui Z. Liktienė ir meno mokyklos direktorė L. Ševelienė.

Chorinio dainavimo skyriaus mokinės lapkričio mėn. turėjo natų skaitymo iš lapo  konkursą. Šiam konkursui papildomai ruoštis nereikia - mokinės turi sugroti nežinomą, tuo metu duotą tekstą. Taip tikrinama mokinių reakcija , sugebėjimas matyti kuo daugiau informacijos, ją mokėti perskaityti, atkreipti dėmesį į detales ir štrichus. Tokiu būdu atskleidžiama kiekvieno mokinio gabumai ir darbštumas.

Konkurse buvo skiriamos I - III vietos. Geriausiai natas iš lapo skaitė III klasės mokinės Miglė Kuskytė (mokyt. R. Vaznienė), Julija Pelcikytė ir Gabrielė Štulaitė (mokyt. Z. Liktienė). Tarp IV kl. mokinių I vietą gavo Sandra Lopetaitytė (mokyt. L.Ševelienė); dvi mokinės buvo įvertintos II vietomis - Gretė Kazakevičiūtė (mokyt. Z. Liktienė) ir Simona Klapatauskaitė (mokyt. L. Ševelienė). III vietą gavo Emilija Valiokaitė (mokyt. R. Vaznienė). Iš V kl. mokinių įvertintos Agnė Mačiulytė (mokyt. A. Samys) ir Deimantė Stoškutė (mokyt. Z. Liktienė)- jos pelnė dvi trečias vietas.

Konkursas buvo naudingas ir mokiniams ir mokytojams.

Senosios muzikos koncertas papildomam instrumentui

Puslapiai: |1| |2| |3| |4| |5| |6| |7| |8| [9] |10| |11|