"Padainuosim mes sustoję"

Vasario 28 d. mūsų mokykloje ir vėl nuskambėjo tradicinė lietuvių liaudies dainų popietė „Padainuosim mes sustoję“.

Šis pasidainavimas, į kurį susirenka ne tik mokyklos mokiniai bei mokytojai, bet ir visi norintys irgi galintys moksleivių šeimų nariai, mokyklos darbuotojai, svečiai.

Liaudiška popietė kasmet dedikuojama Lietuvių kalbai, kuri dainomis bei melodijomis apjungia neišsemiamus mūsų tautos kultūros, tradicijų, apeigų bei ritualų klodus.

Šįkart šventę papildė dar  dvi dedikacijos: 2019 – ieji LR Seimo paskelbti  partizanų vado Jono Žemaičio-Vytauto metais bei Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo metais. Ta proga mokyklos Solfedžio 1 - 6 klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų J. Žemliauskienės, A. Samio bei R. Šličkutės šventei ruošėsi mokydamiesi partizanų dainų. Jas atlikdami moksleiviai jautriai išgyveno bei perteikė gilią dainos dvasią, kuri anuomet stiprino ir padėjo mūsų Tėvynės laisvės gynėjams išgyventi ir likti neįveikiamiems žiauriose kovose.

Na, o šventę vainikavo mūsų mokyklos mokytojo, kompozitoriaus K. Vasiliausko mokyklos daina – himnas  „Į kelią“.

Šią dainą, kaip ir visas kitas prieš tai, taip pat dainavo visi popietės dalyviai ir svečiai.

2019-03-07

Puslapiai: |1| |2| |3| |4| |5| |6| |7| |8| |9| |10| [11] |12| |13| |14|