Kelionė į Moldovą

Spalio mėnesio pradžioje meno mokykla svečiavosi Moldovos miesto Kriuleni meno mokykloje,  kurioje vyko VI menų festivalis „Minunile Artei“. Į kelionę išsiruošė gausus būrys Antano Sodeikos meno mokyklos  dailės skyriaus mokinių su mokytoja Inesa Bosaite,  kanklininkių ansamblis „Smilga“, vadovaujamas mokytojos Rimos Balčiūnienės ir  mokytojų liaudiška kapela. Viešnagė prasidėjo nuo susipažinimo su mokykla, kuriai vadovauja direktorė Natalija Dimitrasco. Mokiniai gamino suvenyrus savo tėveliams- vynuogių kekes, teatro klasėje visi norintys fotografavosi persirengę tautiniais Moldovos rūbais, arčiau susipažino vieni su kitais. Aplankėme miesto biblioteką ir krašto muziejų, klausėme gido pasakojimo apie  turtingą šalies istoriją. Didelį įspūdį paliko veikiantis Senasis Orhėjaus vienuolynas, įsikūręs uolose.  Moldovos sostinėje Kišiniove turėjome galimybę pamatyti  rudens mugę ir nacionalinę šventę. Paskutinę viešnagės dieną vainikavo abiejų šalių jaunųjų dailininkų bendras pleneras draugystės tema ir bendras abiejų šalių muzikantų koncertas miesto kultūros centre.

Neapasakomas moldavų svetingumas ir nuoširdus dėmesys, tiesiog įgimtas šiai tautai, paliko pačius geriausius prisiminimus. Tikimės, kad šie draugystės ryšiai tik stiprės ir suteiks galimybę arčiau pažinti vieniems kitų kultūrą ir papročius.

Nuotraukos foto galerijoje

2019-10-25