Konkursas Krokuvoje

Rimini (Italija), Viena (Austrija), Praha (Čekija), Budapeštas (Vengrija). Tokia Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos jaunojo pianisto Dominyko Mačiežos konkursinė geografija. Visur pelnytos pirmosios vietos, žiuri pagyrimai už išraiškingą muzikavimą, žiūrovų simpatijos.

Šį kartą istorinė Krokuva (Lenkija) – I tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas „Magic Sounds of  Krakow 2019“, įvykęs tų pačių metų balandžio 13 dieną. Už raiškų ir gyvybingą programos atlikimą Dominykas pelnė I vietos laureato diplomą, buvo apdovanotas medaliu. Konkursui  Dominyką paruošė mokytoja Jovita Misiūnienė.

Atslūgus konkursinei įtampai, gražiausiom spalvom nušvito didingoji Krokuva – „Lenkijos deimantas“, karalių miestas. Apsilankėme įspūdingame Vavelio architektūriniame ansamblyje, pamatėme pilį, rūmus ir Vavelio katedrą, kurioje buvo karūnuojami karaliai. Apžiūrėjome daugybę objektų Krokuvos senamiestyje: paminklą  A.Mickevičiui, Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, rotušę, Florijono vartus, Barbakaną, paminklą Žalgirio mūšiui ir kt. Nuvykome į Veličkos druskų kasyklas, kurios yra įtrauktos į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą ir veikia jau 700 metų. Pats gražiausias šių kasyklų kūrinys – Palaimintosios Kingos koplyčia, kurioje viskas padaryta iš druskos. Koplyčioje  vyksta pamaldos, klasikinės muzikos koncertai.

Praleidome nuostabų laiką, patyrėme nepamirštamus įspūdžius. Kaip gera keliauti ir tobulėti.

2020-04-22