W. Gillock konkursas

2020 m. lapkričio 15 d. nuskambėjo I - asis respublikinis W. Gillock konkursas, kurį organizavo Vilniaus B. Jonušo muzikos mokykla. ,,W. Gillock muzika skambėjo kaip saulės spindulėliai šiuo tamsiu metu.” Tai vyresniųjų kategorijos komisijos pirmininkės Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos mokytojos ekspertės Birutės Kumpikinės žodžiai. O štai komisijos narė Klaipėdos J. Kačinsko muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Liudmila Kašėtienė sako: ,,W. Gillock ne veltui buvo vadinamas F. Šubertu, kuriančiu muziką vaikams, o kad ši muzika suskambėtų visomis spalvomis, ją reikia deramai atlikti. Virtualūs pasažai mūsų mažiesiems pianistams buvo nelengvas išbandymas.”

Konkurse (nuotoliniu būdu) dalyvavo apie 130 dalyvių iš visos Lietuvos. Dalyvius vertino komisijos pirmininkė M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokytoja metodininkė Inga Vyšniauskaitė, nariai: Nemenčinės muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Jūratė Danielienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Vaiva Purlytė.

Šiame konkurse Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklai atstovavo 3 klasės mokinė Elzė Spaustynaitytė (mokytoja R. Česnulevičiūtė). Elzė laimėjo I vietą, be to, buvo apdovanota specialiu prizu ir diplomu už virtuoziškiausią atlikimą. Ji vienintelė iš visos jos amžiaus grupėgrojo laureatų koncerte, kurio vaizdo įrašas yra patalpintas Vilniaus B. Jonušo muzikos mokyklos tinklalapyje: www.jonuso.lt

2020-11-16