Padainuosime sustoję...

Saulėtą balandžio 16-osios popietę Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokiniai bei mokytojai susirinko į jau antrus metus vykstančią liaudies dainų dieną „Padainuosime sustoję“. Tai maža mūsų mokyklos šventė, kurioje mokiniai atlieka savo pasirinktas ir iš anksto paruoštas liaudies dainas.

Tą dieną dainuoja visi. Renginį pradėjome daina „Padainuosime sustoję“, kuriai akomponavo mokytojas Arūnas Samys. Na, o toliau pasirodė visi šventės dalyviai, pradedant mažiausiais pirmokėliais ir baigiant vyriausiais – penktokais. Dainų buvo įvairių – vaikinai istorinėse dainose apdainavo karo įvykius, jaunimo – savo žygius pas mergelę. Mergaitės dažniau rinkosi atlikti jausmingesnes meilės dainas. Žinoma, neapsieita ir be darbo dainų, kurios apskritai yra vienas populiariausių lietuvių liaudies dainų žanrų.                       „Padainuosime sustoję“ yra ypatinga šventė ne tik dėl to, kad joje skamba vien liaudies dainos, bet ir dėl to, kad tą dieną jau tradiciškai visos moterys bei dauguma merginų pasipuošia tautiniais rūbais, o vyrai – šiaudinėmis skrybėlėmis. Tai labai gražus šventės akcentas.                      Renginį vedė Rosita Šimkutė, fotografavo – mokytojas Vincas Bakšys.                      Tikimės, kad ši graži liaudies dainų šventė taps tikra ir gilia tradicija, kuri kartosis metai iš metų. Ir kad liaudies dainos čia skambės vis gražiau ir garsiau!
    "Padainuosime sustoję"

Puslapiai: [1] [2] [3]