Dailininko knyga - 2011

Š.m. balandžio 28 d. Jurbarko centrinėje bibliotekoje, jau antrus metus iš eilės, vyko dailės skyriaus III klasės mokinių "Dailininko knygos" pristatymas. Šiais metais parodos atidarymas sutapo su Bibliotekininko diena.

Dailininko knyga - tai dar vienas meninės raiškos būdas, kuriuo dailininkas siekia bendrauti su žiūrovu (skaitytoju). Tai idėjos ir materijos derinys. Daugelyje tokių knygų tekstas naudojamas ne kaip informacija, kurią reikia perskaityti, o kaip forma, kaip kontrastas piešiniui. Raidė gali būti ir forma ir turinys. Daugelyje tokių knygų iš viso nėra nei vienos raidės. Dailininko knyga pati savaime yra informacija, galinti egzistuoti be jokio teksto.

Paulina Gobytė savo knygą - instaliaciją pavadino "Kad nieko nepamirščiau". Darbas yra padarytas iš marškinių, kurie kabo ant pakabos. Visi marškiniai apsegioti "priminimų lapeliais", tokiais kaip: "nupirkti pieno",  ar  "pasveikinti draugą su vardadieniu"....

Povilo Kačiušio "Pomėgių knygoje" - dėžutėje buvo sudėti įvairūs daikteliai atspindintys jo pomėgius - kabliukas žuvims gaudyti, kamuoliukas, dažų indelis, medinis laivelis, knygutė.

Justės Jurkšaitytės knyga "Pirmoji knyga - gyvenimo pamatas"  padaryta ant plytos, kuri ir simbolizuoja gyvenimo pamatą. Ant jos viršaus - iš vielos išraizgytas medis, ant kurio šakų- lapeliai su raidėmis.

Erikos Jankauskaitės knyga "Realybė" padaryta iš žvakės, kurios šonuose pragręžtose skylutėse įverti šniūreliai, ant kurių pririšti maišeliai su žvakės drožlėmis - kurios simbolizuoja malonius prisiminimus, kurie yra neatsiejami nuo gyvenimo.

Augustės Mockaitytės knygoje "Pradžia"  sudėti  jos gyvenimo pradžią - simbolizuojantys daikteliai: kojinaitė, nuotrauka, kaspinėliai ir pan.

Emos Galbuogytės "Egoistės" knyga - dėžutė apklijuota kailiu, kurios viduje puikuojasi karoliai, kvepalų buteliukas ir įtaisytas veidrodėlis - simbolizuojantys žmogaus tuštybę, rūpinimąsi tik savimi ir savo išvaizda.

Gretos Zaleckytės "Vasaros malonumų" knyga - kriauklės formos, o joje sudėti lapeliai su užrašytais patirtais malonumais.

Dovilės Zdanavičiūtės knyga - paveikslas "Išaugta vaikystė" pasakoja apie vaikystėje pamėgtus plaukų segtukus, pirštinaites, kaspinėlius, žaisliukus kurie yra pritvirtinti prie rėmelio išpinto iš linų.

Gretos Pavalkiūtės "Spalvų knyga" padaryta iš jos vardo raidžių, kurios žėri visomis vaivorykštės spalvomis.

Roko Tarasovo knyga  "Mano silpnybės" - pasakoja apie laisvalaikio pomėgius: sportą, meilę gyvūnams ir motociklams.

Modestos Palaitytės knyga-asambliažas "Iš atsiminimų"  pasakoja apie daiktus, žodžius ir objektus, kurie siejasi su jos vardu ir prasideda jos vardo raidėmis. Visa tai sudėliota į mažus apskritus žiedelius, kurie sujungti jos pačios padaryta grandine. Knygos pagrindas - iš laikraščių, nes tai simbolizuoja informaciją.

Urtės Laurinaitytės knyga padaryta iš šokio batelių - taip ir vadinasi "Pirmasis šokis". Juose spindi įklijuota folija ir spalvoti rutuliukai, kurie simbolizuoja šokio grožį; tuo pačiu šalia yra ir stiklo šukės, kurios "kalba" apie sunkumus, patiriamus besimokant šokio meno...

"Dailininko knyga-2011"

Puslapiai: |1| |2| |3| |4| |5| |6| |7| |8| [9] |10| |11|