Viešnagė Crailsheime

Rugsėjo viduryje, mokyklos direktorė Loreta Ševelienė lankėsi Vokietijos mieste Crailsheime, kuris yra Jurbarko miesto partneris. 2000m. Jurbarko rajono savivaldybė yra  pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį. Crailsheimas yra Štutgarto provincijoje, Baden-Viurtenbergo žemėje, turintis virš 30 tūkst. gyventojų. Jurbarką ir Crailsheimą sieja ne tik oficialūs ryšiai, bet ir kasmetiniai kultūriniai mainai, žmonių draugystė. Šiame mieste kiekvienų metų rugsėjo trečią savaitgalį  rengiama didžiulė frankų šventė, kurios pagrindinis akcentas – teatralizuotos, įvairios tematikos  eitynės miesto gatvėmis.

Direktorės Loretos Ševelienės iniciatyva 2010 metų rudenį įvyko pirmas vadovų  susitikimas Crailsheimo muzikos mokykloje, su pasiūlymu mokyklų draugystei. Rugsėjį Vokietijoje abi vadovės bei keletas crailsheimiečių mokytojų susitiko dar kartą. Šį kartą jau buvo planuojamas mokyklų susitikimas. Nutarta, kad 2012m. gegužės pabaigoje vokiečių muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai aplankys Jurbarką, kartu surengs bendrą abiejų mokyklų koncertą. Planuoti kelionę padėjo  ilgametę praktiką turintis, ne vieną kartą mūsų mieste su Crailsheimo Alberto Šveicerio  gimnazijos choru viešėjęs, tenykščio Jurbarko komiteto prezidentas W. Schmid.

Direktorė kreipiasi į tuos, kurie galėtų priimti svečius savo namuose, jų viešnagės Jurbarke metu.

Galintys padėti – skambinkite telefonu 8 447 71334 arba 8 612 88101

Viešnagė Crailsheime