Kovo 11-osios renginiai

Kovo 11-ąją meno mokyklos kolektyvai ir atlikėjai šventė kartu su Viešvilės ir Smalininkų miestelių gyventojais. Koncertuotojus džiugino gausiai susirinkę miestelių žmonės - nepabūgę žvarbaus oro. Iškilmingai pučiamųjų instrumentų orkestro "Sodeikietis" atliekamas ir visų susirinkusiųjų giedamas Lietuvos himnas skelbė koncerto pradžią. Skambėjo įvairi instrumentinė muzika: solo trombonas ir klarnetas, trimitas ir saksofonas, fortepijonas ir akordeonas. Smuikininkų ir kanklininkių ansambliai vadovaujami V.Račkauskienės ir R.Balčiūnienės , o taip pat smagiomis melodijomis džiugino mokyklos choro grupė. Dainą ir instrumentinę muziką keitė choreografijos V klasės mokiniai, smagiai sušokę lietuvišką ir airišką šokius. Viešvilės bendruomenė liko labai patenkinta šventiniu koncertu ir dėkodami negailėjo aplodismentų.

Po koncerto Viešvilėje Nepriklausomybės atkūrimo šventė persikėlė į Smalininkus. Miesteliui ji tapo ypatinga, nes buvo pašventintas pastatytas "Miesto varpas". Jis pastatytas toje vietoje, kur iki Antrojo pasaulinio karo stovėjo evangelikų - liuteronų bažnyčia. Meno mokyklai buvo suteikta garbė dalyvauti šiose iškilmėse. Jų pradžią skelbė fanfaros, kurias puikiai trimitavo mokytojas V.Bakšys. Nuskambėjus Lietuvos himnui, gausiai susirinkusius smalininkiečius  į kultūros centro salę palydėjo pučiamųjų instrumentų orkestras "Sodeikietis". Eisenoje dalyvavo įvairaus amžiaus piliečiai, smagiai nusiteikę, mojuodami trispalvėmis vėliavėlėmis. Koncertą pradėjo meno mokyklos mokytojų ansamblis S.Šimkaus ir J.Zauerveino daina, tapusia Mažosios Lietuvos himnu "Lietuviais esame mes gimę". Nepakeičiamas meno mokyklos koncertų ir renginių vedėjas mokytojas V.Bakšys nuotaikingai ir šiltai pristatė mokinius, kurie tęsė koncertą. Solo trombonu grojo Mykolas Gylys (III kl.), klarnetu Benas Petraitis (III kl.), saksofonu ir armonika Svajūnas Birgiolas (IV kl.), akordeonu - Žilvinas Pranaitis (III kl.), trimitu Milda Videikaitė (V kl.), smuiku Rokas Ralys (II kl.), fortepijonu Jolanta Labinskytė (V kl.) ir Sirvydas Griškus (IV kl.). Taip pat darniai skambėjo smuikininkų ansamblis: Simonas Mačėnas, Viktorija Pėkautaitė ir Ugnė Boveinytė (III kl.). Gražias lietuviškas melodijas atliko kanklininkių ansamblis: Gabrielė Undraitytė (VI kl.), Miglė Matukevičiūtė, kartu su savo mokytoja Rima Balčiūniene. Nuotaikingai trimitais duetu grojo Povilas ir Titas Samuiliai (III ir IV kl.). Koncerte dalyvavo mokyklos jaunių choro grupė ir V kl. šokėjai, kurių atliekamos dainos ir šokiai paįvairino instrumentalistų pasirodymus. Džiaugiamės, kad mūsų koncertą papuošė  buvęs mūsų mokyklos mokinys, ex grupės "Inculto" narys, o dabar Lietuvos Muzikos akademijos trimito dėstytojas Laurynas Lapė. Šventinį koncertą pakiliai užbaigė pučiamųjų instrumentų orkestras "Sodeikietis". Koncertą Smalininkuose vainikavo stovinčių visos salės žiūrovų ilgi aplodismentai. Nėra nieko šauniau už puikiai pavykusį koncertą!
    Varpui pašaukus

Puslapiai: [1] [2] [3]