Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla muzika daile choreografija
 
 
 

     Kelionė į Italiją

 ..."Bonifacijaus atostogos" baigėsi. Prasidėjo nauji mokslo metai, nauji kūrybiniai planai ir kasdienis darbas. Bet mintimis vis norisi sugrįžti į prabėgusią vasarą, prisiminti patirtus įspūdžius ir pasidalinti prisiminimais...

 Birželio mėnesį meno mokykla sulaukė svečių - pučiamųjų instrumentų orkestro iš Italijos Cisternino miestelio. Draugiškus ryšius su šiuo kolektyvu padėjo užmegzti buvęs mūsų mokyklos mokinys Simonas Onusaitis, šiuo metu studijuojantis Šveicarijoje. Jurbarko koncertų ir parodų salėje (cerkvėje) vykęs orkestro koncertas paliko puikų įspūdį apie italus, o mes džiaugėmės kvietimu apsilankyti festivalyje Italijoje, kuris rengiamas Cisternino miestelyje jau 17 -ąjį kartą.

  Liepos mėnesio viduryje į festivalį Italijoje išvyko meno mokyklos orkestras, vadovaujamas mokytojo V.Bakšio, šokėjos, kurias paruošė mokytoja K.Donauskienė, tautinių šokių kolektyvas "Mituvėlė" ir liaudiška kapela, kurioje muzikavo mokyklos mokytojai, buvę mokiniai ir tėvai - pristatę italams lietuvių folklorą.

 Mūsų programa labai skyrėsi nuo italų orkestrų atliekamos muzikos, kuri klausytojams ir žiūrovams paliko didelį įspūdį. "Bravissimo!", "Bellissimo!" - girdėjome italų pagyras. Mokyklos kolektyvai koncertavo tris vakarus, o dienomis nedavė ramybės puikaus viešbučio , kuriame buvo apgyvendinti, baseinui. Kelionės maršrutas driekėsi nuostabiomis Adrijos jūros pakrantėmis, tad grožėjomis vaizdais ir patys išbandėme jūros bangas ir  pajūrio smėlį. Aplankėme Alberobelo miestelį, kurio  išskirtiniai "trulių"  nameliai su akmeniniais apvaliais stogais, esantys tik tame Italijos regione, paliko didelį įspūdį. Pakeliui sustojome San Marine, mieste - valstybėje, kuri įsikūrusi pasakiško grožio vietivėje. Kelionė buvo puiki, nes buvo šauni kompanija, kurioje visi buvo lygūs, draugiški ir su labai gera nuotaika. Jos nesugadino net nepataisomai sugedęs autobusas, tik gaila buvo palikti nuoširdžius vairuotojus Austrijos pakelėje...

 Kelionė buvo nepakartojama, bet labai norėtume, kad ji vėl, kada nors, pasikartotų! Užsimezgusi draugystė tarp italų orkestro vadovo Donato Semeraro, festivalio organizatoriaus Vitino Zizzi ir mūsų mokyklos tęsiasi.


    Labas, Italija!Puslapiai: [1] [2] [3]

< Atgal


 
artimiausi renginiai
renginiai