Nuskambėjo XXII respublikinis jaunųjų pianistų festivalis-maratonas, sukvietęs dalyvius iš 33 Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. Šiais metais mes jo laukėme kaip niekad, nes po dvejų metų pertraukos, po visokių pandeminių ribojimų, galėjome groti „gyvai“.

     Fortepijono muzika vienu metu 12 valandą suskambo dešimtyje gražiausių Kauno miesto salių. Ją atliko 422 jaunieji pianistai, paruošti 200 mokytojų. Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokiniai koncertavo Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje. Gausių aplodismentų sulaukė mokytojos D. Švedienės fortepijoninis ansamblis – Vytautė Alksnytė ir Ieva Kubiliūtė. Šis ansamblis visada žavi klausytoją išraiškingu muzikavimu. Vis drąsiau Lietuvos scenose jaučiasi ukrainietė Daria Maiornikova. Ji puikiai pasirodė nuotaikingai atlikusi savo kūrinėlį. Darią moko mokytoja J. Misiūnienė.

     Po koncerto apsilankėme Kauno P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje. Čia buvo labai smagu, nes eksponatus buvo galima liesti ir net jais muzikuoti. Mūsų pianistės smagiai grojo skrabalais, kanklėmis ir kitais instrumentais, klausėsi sutartinių ir mūsų mokytojo K. Vasiliausko dainos „Žemėj Lietuvos“ įrašų.

     Iš muziejaus nuėjome į Kauno rotušės aikštę, kur gėrėjomės puošnia Kalėdų egle, spindinčia daugybe aukso spalvos žvaigždžių, vaikštinėjome kalėdiniame pramogų miestelyje ir džiaugėmės puikiai praleista diena.