XXVIII - asis J. Pakalnio konkursas

Šiais metais vyko XXVIII-asis respublikinis Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkursas, kurį organizavo LR švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedra, Kauno Juozo Gruodžio konservatorija, Kauno miesto savivaldybė. Jame dalyvavo dalyviai iš Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. Konkursas vyko trimis turais: pirmasis – Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykloje buvo atrenkami dalyviai į regioninį turą,  antrasis (regioninis) turas vyko Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje, o trečiasis (finalinis) dėl užklupusios pandemijos ir karantino vyko nuotoliniu būdu. Dalyviai turėjo nufilmuoti savo pasirodymą, patalpinti internetinėje platformoje youtube ir nusiųsti nuorodą komisijai. Konkurse dalyvavę Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokiniai savo amžiaus kategorijose įveikę visus turus tapo laureatais.

Medinių pučiamųjų instrumentų grupėje: Domas Jomantas – klarnetas, 5 klasė, IV vietos laureato diplomas. Samanta Čepauskaitė – saksofonas, 5 klasė, III vietos laureato diplomas. Gabija Štreimikytė – saksofonas, 7 klasė, II vietos laureato diplomas.  Koncertmeisterė Rosita Česnulevičiūtė, mokytojas Vytis Binkauskas.

Varinių pučiamųjų instrumentų grupėje: Luka Kasulaitytė – trimitas, 4 klasė, III vietos laureato diplomas. Jonė Štreimikytė – trimitas, 2 klasė, IV vietos laureato diplomas. Edvinas Paulaitis - trimitas, 8 klasė, III vietos laureato diplomas.  Koncertmeisterė Danutė Švedienė, mokytojas Vincas Bakšys ir Titas Gabartas – tūba, 3 klasė, II vietos laureato diplomas. Koncertmeisterė Danutė Švedienė, mokytojas Gytis Gvozdas.

2020-06-19