Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla

Konkursas „Drezdeno žiemos žvaigždės 2023“

Konkursas „Drezdeno žiemos žvaigždės 2023“

       Įspūdingai šiuos metus pradėjo jaunieji pianistai Daria Maiornikova ir Dominykas Mačieža. Sausį jie dalyvavo XIV tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Drezdeno žiemos žvaigždės 2023“ Vokietijoje.

       Malonu, kad konkurse puikiai pasirodė abu mūsų pianistai. Daria pelnė III vietos laureato diplomą, Dominykas – I. Dominykas yra daugiau kaip 30 Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatas. Jo skambinimas iš kitų dalyvių išsiskyrė užtikrintumu, išraiškingumu, laisvumu. Konkurse Drezdene Dominykas dalyvavo antrą kartą. Darios atliekami kūrinėliai sužavėjo publiką žaismingumu, emocionalumu, nuoširdumu. Į kelionę ir į tarptautinį konkursą Daria vyko pirmą kartą, todėl jos įspūdžiai buvo kur kas ryškesni nei Dominyko.

         Vien konkursu kelionė nesibaigė. Kitą dieną aplankėme Meiseno miestą, kuris garsėja porceliano gaminiais. Susipažinome su porceliano gamybos procesu, gėrėjomės dirbiniais muziejuje. Nepatingėjome pasikelti į Albrechtsburgo pilį, iš kurios atsiveria įspūdinga miesto panorama. Grįžę į Drezdeną, apžvalginės ekskursijos metu apžiūrėjome Drezdeno rūmus, garsųjį operos teatrą, kuriame dirbo J.S.Bachas, F.Mendelsonas, K.M.Vėberis ir kiti garsūs muzikai, susipažinome su Cvingeriu, apsilankėme jame įkurtoje Senųjų meistrų paveikslų galerijoje.

          Pakeliui į Lietuvą užsukome į Vroclavą. Tai vienas žavingiausių Lenkijos miestų, pastatytas ant 12 salų, kurias jungia daugiau nei 100 tiltų. Vroclavas nuostabus savo paminklais, bažnyčiomis, o vaikams labiausiai įsiminė nykštukais. Garsieji Vroclavo nykštukai yra išsibarstę visame mieste, jų priskaičiuojama iki 500. Tai mažos, įvairiose pasakose minimų nykštukų metalinės skulptūrėlės. Jie prisišlieję prie pastatų, tiltų, įsitaisę ant suolelių. Daria leidosi į nykštukų paieškas ir per porą valandų nufotografavo 39.

          Kelionės maršrutas toliau nusidriekė į Želiazova Volia gyvenvietę, esančią netoli Varšuvos. Šis kaimas yra lenkų kompozitoriaus ir pianisto Fr. Šopeno  gimtinė.  Parko apsuptyje įkurtas kompozitoriui skirtas muziejus.

          Kelias pasisuko link namų, būtinai sustojant kokioje nors Lenkijos kavinukėje pasimėgauti sočiais lenkiškos virtuvės patiekalais. Ten porcijos toookio dydžio, kad iš vienos lėkštės gali visa šeima pavalgyti. Tuo netruko įsitikinti Daria.

          Kelionė praturtino ne tik konkursine patirtimi, bet ir naujais įspūdžiais.

Ačiū mokytojai Jovitai Misiūnienei, aktyviems tėveliams ir puikiems mokiniams!