Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla

Iš Italijos su skambia pergale

Iš Italijos su skambia pergale

   Birželio 17-18 dienomis Italijoje, Roseto degli Abruzzo mieste vyko XIII tarptautinis konkursas „Italia Award 2023“. Šiame konkurse puikiai pasirodė ir gražų laimėjimą pelnė Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos jaunoji pianistė Daria Maiornikova (mokytoja Jovita Misiūnienė🌹). Ji savo amžiaus kategorijoje surinko 97 balus iš 100 ir tapo pirmo laipsnio diplomo laimėtoja. Darią džiugino ne tik labai geras įvertinimas, bet ir proga skambinti puikiu Yamaha fortepijonu, kurio minkštas, dainingas garsas ir jautri klaviatūra padėjo konkursinę programą atlikti spalvingai, išraiškingai, gražiu garsu.
   Įspūdinga buvo ir visa kelionė. Pro autobuso langą grožėjomės nuostabiais vaizdais. Prieš akis vėrėsi lietuvio akiai neįprasti reginiai: Alpių kalnai su snieguotomis viršūnėmis, vynuogynai, alyvmedžių giraitės, išdžiūvusios upių vagos, į debesis panirę Apeninų kalnai, smaragdo spalvos ežerai.
   Didelį įspūdį paliko Italijos sostinė Roma, jos senoviniai statiniai: Ispanijos laiptai, Trevi fontanas, Panteonas, Romos forumas, Venecijos aikštė, paminklas pirmajam Italijos karaliui Viktorui Emanueliui II, Koliziejus ir kt.
   Likusios viešnagės Italijoje dienos buvo poilsis smėlio paplūdimyje, maudynės šiltoje Adrijos jūroje.
Į kelionę Daria vyko ne viena. Ją lydėjo mama ir žaislas Stičas, kuriam mergaitė norėjo parodyti Europą. Stičas vyko ir į konkurso salę, padėdamas Dariai įveikti nerimą ir konkursinį jaudulį prieš pasirodymą.
   Kelionė į Italiją paliko gilius įspūdžius, tačiau didžiausias džiaugsmas – tai mokinių pasiekimai, garsinantys mūsų mokyklą. Norisi paminėti jaunuosius pianistus, reprezentavusius mūsų mokyklą nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose: Daria Maiornikova (mokytoja Jovita Misiūnienė), Vytautė Alksnytė, Ieva Kubiliūtė (mokytoja Danutė Švedienė). Šiemet mokyklą baigė daugelio konkursų laureatai Emilija Sofija Bosaitė ir Dominykas Mačieža (mokytoja Jovita Misiūnienė). Dominykas yra dalyvavęs 34 konkursuose ir pelnęs aukščiausius apdovanojimus Lietuvoje, Italijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Vengrijoje.
 Laukiame naujų mokinių, norinčių skambinti fortepijonu, dalyvauti konkursuose, keliauti ir tobulėti.