Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla

Jaunosios pianistės sėkmė Paryžiuje

Jaunosios pianistės sėkmė Paryžiuje

Fortepijono specialybės mokinė Daria Maiornikova (mokytoja Jovita
Misiūnienė) dalyvavo Paryžiuje vykusiame XXVII tarptautiniame konkurse „Paryžiaus žvaigždės 2023“, kuriame sėkmingai pasirodė ir pelnė II vietos laureatės diplomą. Konkursas vyko įspūdingoje teatro „Déjazet Théâtre “salėje. Tai vienas seniausių Paryžiaus teatrų, įkurtas 1770 metais. Jame yra koncertavęs žymusis kompozitorius V. A. Mocartas. Turėjome didelį malonumą klaidžioti teatro erdvėse ir gėrėtis puošniu interjeru, menančiu šimtmečius.
Konkurse dalyvavo atlikėjai iš Indonezijos, Malaizijos, Armėnijos,
Bulgarijos, Kroatijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Ukrainos. Klausytojus
sužavėjo puikus ukrainiečių trio, grojęs styginiu ukrainiečių liaudies muzikos instrumentu bandūra. Daria labai džiaugėsi, galėjusi pabendrauti ir nusifotografuoti su žemietėmis.
Kitą dieną mokytojų laukė architektūros šedevras – Versalio rūmai, o mažųjų konkurso dalyvių – magiškas pramogų parkas Asterix, kuriame jie linksmai siautė visą dieną. Daria išbandė viską, ką tik buvo galima išbandyti. Žaidė įvairius žaidimus ir laimėjo didžiulį žaislą – pandą, netgi važinėjosi amerikietiškais kalneliais, ką tėtis buvo griežtai uždraudęs daryti. Tikimės, kad jis neperskaitys apie Darios išdykavimus.
Paskutinę viešnagės Paryžiuje dieną vykome į apžvalginę ekskursiją po istorinį miesto centrą. Pasikėlėme į 210 metro aukščio Monparnaso bokštą ir pažvelgėme į miestą iš viršaus. Nuostabus Paryžius iš paukščio skrydžio! Neišdildomus įspūdžius visiems paliko garsieji Paryžiaus simboliai: Dievo Motinos katedra, Grand Opera rūmai, Triumfo arka, Eifelio bokštas, Mulen Ružas ir kiti. Ne mažiau įspūdingas buvo ir vakarinis plaukimas laiveliu Senos upe, besigėrint žavia miesto panorama žibintų šviesoje.
Išvykome iš Paryžiaus pasižadėję sau daug dirbti, tobulėti, kad vėl galėtume čia sugrįžti