Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla

„Keliaujanti Žemaičio gitara“ atkeliavo į Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklą!

„Keliaujanti Žemaičio gitara“ atkeliavo į Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklą!

Rugsėjo 17 d. Vilniuje šurmuliavo „Tautų mugė“. Į ją  koncertuoti vyko, glaudžiais bendradarbiavimo ryšiais besidžiaugiančių Jurbarko kultūros centro ir Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos, muzikantų būrys. Koncertinę programą vežė bigbendas JADA ir meno mokyklos gitaros klasės mokinys Kristupas Meškauskas.

Mugėje, koncerto metu, projekto „Keliaujanti Žemaičio gitara“ koordinatorius Edmundas Žalpys iškilmingai įteikė Žemaičio gitarą Jurbarko Antano Sodeikos  meno mokyklos auklėtiniui Kristupui Meškauskui. Gitara metus skambės jurbarkiškio rankose, o kai ateis laikas gitarai keliauti toliau, Kristupui bus įteiktas specialus projekto diplomas, o jeigu pageidautų – ir pakvietimas-rekomendacija tęsti studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose.

Projekto „Keliaujanti žemaičio gitara“ tikslas – pristatyti žinią apie žymaus gitarų meistro Antano Kazimiero Žemaičio (TONY), gyvenusio Jungtinėje Karalystėje, darbus (plačiau apie Žemaičio kurtas gitaras čia); surengti gabių jaunųjų gitaristų kasmetines atrankas Žemaitijoje.

Projekto „Keliaujanti žemaičio gitara“ trukmė – 2019–2035 metai. 2035 metais Žemaičio gitara, apkeliavusi šešiolika Žemaitijos rajonų bei miestų (Klaipėdos rajonas (2019), Kretinga (2020), Akmenės rajonas (2021), Jurbarkas (2022), Skuodas (2023), Kelmė (2024), Rietavas (2025), Raseiniai (2026), Telšiai (2027), Šilalė (2028), Plungė (2029), Tauragė (2030), Šiauliai (2031), Šiaulių rajonas (2032), Palanga (2033), Mažeikiai (2034)), bus perduodama saugojimui vienam iš Žemaitijoje esančių muziejų.

Labai didžiuojamės ir džiaugiamės mūsų mokyklos mokinio įvertinimu!