Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla

Prahos žvaigždės

Prahos žvaigždės

Kovo pabaigoje Čekijoje vyko prestižinis tarptautinis meno festivalis-konkursas „Prahos žvaigždės“(„Prague Stars 2024“), kuriame dalyvavo ir Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos fortepijono specialybės mokinė Daria Maiornikova (mokytoja Jovita Misiūnienė). Jaunoji pianistė pasirodė itin sėkmingai ir pelnė 1 vietos laureatės diplomą. Konkurse dalyvavo atlikėjai iš Čekijos, Gruzijos, Moldovos, Rumunijos, Bulgarijos, Slovakijos, Ukrainos, Lietuvos.
Kitą dieną po konkurso mūsų laukė susipažinimas su pavasariniais žiedais išsipuošusia Čekijos sostine, su jos istorija ir įspūdinga architektūra. Ekskursiją pradėjome nuo Prahos pilies – didžiausios senovinės pilies visame pasaulyje. Prie įėjimo pilį stebėjome iškilmingą garbės sargybos pasikeitimo ceremoniją. Pilies teritorijoje apžiūrėjome didingąją Šv. Vito katedrą, pasivaikščiojome kiemuose, iš kurių atsiveria nuostabi miesto panorama. Vingiuotomis gatvelėmis nusileidome iki garsiojo Karolio tilto, ant kurio pastatyta 30 šventųjų statulų, iš kurių garsiausia šv.Jono Nepomuko. Mes jai patikėjome slapčiausius savo troškimus. Sako, kad išsipildo. Paminklas Karoliui IV, senoji rotušė su įžymiuoju astronominiu laikrodžiu, daugybė kitų įspūdingų architektūros paminklų, velykinė mugė ir ledai – patys skaniausi pasaulyje…
Įspūdžių daug, jie nepamirštami, nepakartojami.
Sveikinimai jaunajai pianistei Dariai, garsinančiai ne tik Jurbarką, bet ir savo gimtąjį Chersoną. Padėka Darios tėveliams, randantiems lėšų ir lydintiems savo dukrą į konkursus ir mokytojai Jovitai Misiūnienei už įdėtą didelį nuoširdų darbą.