Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla

Šiuolaikinės lietuviškos muzikos paradas 2024

Šiuolaikinės lietuviškos muzikos paradas 2024

Su puikiausiais įspūdžiais iš XI Lietuvos jaunųjų atlikėjų festivalio „Šiuolaikinės lietuviškos muzikos paradas 2024“, vykusio Šiauliuose, grįžo mūsų mokyklos pianistai: Monika Skirkevičiūtė, Vitalis Kravčenka, Ąžuolas Šarauskas(mokytoja Jovita Misiūnienė). Festivalio tikslas – propaguoti naujausius lietuvių kompozitorių kūrinius fortepijonui. Viso renginio metu skambėjo puikus lietuviškas repertuaras: S.Žentelio, G.Kalino, D.Danilaičio, R.Mikelsko, L.Povilaičio, T. Leiburo, G.Kuprevičiaus, V.Purlytės, D.Kairaitytės, T.Šlaustienės ir kitų kompozitorių pjesės. Mes pasirinkome jauno kauniečio pianisto ir kompozitoriaus Manto Šidlausko kūrybą. Dainingai suskambėjo „Raudona gėlė“, atliekama Vitalio Kravčenkos, Monikai Skirkevičiūtei pavyko įtaigiai atvaizduoti „Begemotą Motą“, o Ąžuolo Šarausko skambinamas „Kupranugaris Garis“užtikrintai keliavo per dykumą.
Lietuviškos muzikos šventėje dalyvavo 100 atlikėjų iš įvairių Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. Dalyvavimas festivalyje jauniesiems atlikėjams suteikė džiaugsmo, patirties ir noro siekti didesnių aukštumų.