Kelionė į "Ubuntu" šalį"

Kovo 29 dieną konkurso/projekto  "Ubuntu - aš esu, nes esi tu" laureatai,  Jurbarko Antano Sodekos meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai  Aidas Baranauskas, Justė Valaitytė,  Ida Masaitytė, Andrius Vilkelis, Vaiva Vaivadaitė ir aš, Austėja Dilytė, drauge su mokytoja Inesa Bosaite,  dalyvavome  baigiamajame  renginyje,  kuris vyko Vilniuje, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre. Viso renginio metu mes bandėme kuo daugiau sužinoti apie Afriką ir jos kultūrą.

Renginys prasidėjo nuo laureatų apdovanojimo ir įstabaus madų šou, kuriam rūbus kūrė patys mokiniai iš šešių Lietuvos mokyklų. Drabužiai bei aksesuarai buvo sukurti afrikietiška tematika. Vertinimo žodį tarė Eskedar Tilahun, Vilniuje gyvenanti etiopė, drabužių ir aksesuarų parduotuvės "Matihan" savininkė ir dizainerė. Po svečių pasveikinimo buvo atidaryta Lietuvos moksleivių vaizduojamųjų menų laureatų paroda. Kiek vėliau visi moksleiviai buvo išskirstyti pagal amžiaus grupes ir dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose. Pirmas užsiėmimas buvo Suahili kalbos mokymasis. Ja kalba  Kenijoje ir Tanzanijoje. Išmokome afrikietiškų posakių ir keletą žodžių, klausėmės dainų suahili kalba.  Po užsiėmimo ragavome marokietiškų patiekalų, kuriais vaišino restoranas „Maghrib“. Šiek tiek atsipūtę, insektariume susipažinome su Afrikos vabzdžiais, vėliau -  mokėmės groti afrikietiškais būgnais „džambe“. Paskutinis užsiėmimas buvo dainavimas su Viktoru Diawara. Renginio pabaigoje klausėmės būgnų muzikos bei Viktoro Diawaros koncerto.

Namo grįžome su šypsenomis, praturtinę savo žinių bagažą apie Afriką.

Nuotraukas žiūrėkite foto galerijoje.

Austėja Dilytė, dailės skyriaus VI klasės mokinė

2015-04-01