"Puošk savo miestą“

Programa „Puošk savo miestą“ skirta 14-18 m. mokyklinio amžiaus vaikams, norintiems kurti, projektuoti ir įgyvendinti kūrybines idėjas savo mieste. Programos metu mokiniai supažindinami su miesto įvaizdžio kūrimu, su atsakomybe kuriant darbus viešoms erdvėms.

Skatinama pačių mokinių iniciatyva, priimami bendri kūrybiniai-komandiniai sprendimai.  Renkantis erdvę savo kūriniams mokiniams pasiūlomos kelios miesto erdvės (numatytas pastatas Kauno gatvėje ).  Pagal pasirinktą erdvę  projektai derinami su atsakingais asmenimis (bendradarbiaujama su miesto vyriausia architekte, komunalininkais ar kt. ) Formuojamas atsakingas mokinių požiūris į savo kūrybinę veiklą,  jos rezultatus.

Mokiniai skatinami kurti tiek individualiai, tiek komandoje. Programa „Puošk savo miestą“– puiki galimybė lavinti savarankiškumą, atsakingumą, naudojant dailės raiškos priemones.

Programos turinį sudaro teoriniai ir praktiniai užsiėmimai. Teoriniai: vaizdinės medžiagos peržiūros naudojant multimedia, pasakojimai, diskusijos, pavyzdžių analizė, priimami kūrybiniai-komandiniai sprendimai. Praktiniai: kūrybiškumo skatinimas eskizuojant , naudojant įvairias dailės raiškos (akvarelė, pastelės, spalvoti pieštukai, guašas ir pan.) priemones, sieninės tapybos priemonių įvaldymas ( dažų skirtų sieninei tapybai naudojimas, trafaretų kūrimas).

Programa ugdys visapusišką vaiko asmenybę, savarankiškumą, atsakingumą, sąmoningumą, suteiks galimybę įgyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių per kūrybinę-meninę veiklą, skatins savęs kaip asmenybės pažinimą ir tobulėjimą, domėjimąsi menine-kultūrine aplinka. Padės išspręsti šiuolaikines problemas – pasitikėjimo trūkumą, nesugebėjimą bendradarbiauti ir dirbti grupėse, motyvacijos nebuvimą.

Galimas programos tęstinumas siekiant gilinti bendrąsias kompetencijas per dailės raišką puošiant savo miestą.

Programa „Puošk savo miestą“ vykdoma Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykloje (Vydūno g., 23 LT-74119 Jurbarkas) ir pasirinktoje  miesto erdvėje.

2015-10-10

Puslapiai: |1| |2| [3] |4| |5| |6| |7| |8| |9| |10| |11|