Dailininko knyga

Sausio 22 d. Jurbarko viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta Antano Sodeikos meno mokyklos dailės skyriaus III kl. mokinių darbų paroda, kurią padėjo surengti mokytoja Inesa Bosaitė.

Dailininko knyga - tai savotiška provokacija, dar vienas meninės raiškos būdas, kuriuo dailininkas siekia bendrauti su žiūrovu (skaitytoju). Daugelyje tokių knygų tekstas naudojamas ne kaip informacija, o kaip forma, kaip kontrastas piešiniui. Dailininko knyga pati savaime yra informacija, galinti egzistuoti be jokio teksto.

Monika Kazakevičiūtė savo knygą pavadino "Laiko ratas", joje vietoj teksto sudėti metų laikų ir žmogaus gyvenimo svarbiausių įvykių simboliai.

Lauros Juškėnaitės knyga-objektas pavadinimu "Bespalvis turinys", pasakoja, kad negalima apie  knygos turinį spręsti iš viršelio. Lėkštą turinį Lauros kūrinyje simbolizuoja senų laikraščių gniužulai.

Kristina Bataitytė savo minštoje knygoje-dėžutėje "Įspūdžių knyga"-  uždarė ant akmenėlių surašytus įspūdžius.

Roberta Kenstavičiūtė savo knygą-paveikslą pavadino "Stichijos japoniškai". Čia pagrindinis vaidmuo skirtas hieroglifams.

Rugilės Smaliukaitės knygutė "Minčių kaleidoskopas"- labai spalvota ir nuotaikinga, kaip ir joje surašytos mintys.

Aistis Mozūraitis  savo "Juokų knygą" stipriai suveržė virvele, kad ji nelaiku juokauti nepradėtų...

Ema Totoraitytė sukūrė savo vardo knygelę 'Po raide E". Čia kiekvienas puslapis sukurtas iš skirtingų medžiagų -medžio, odos, kartono, plastmasės.

Ievos Kliorikaitytės "Eskizų knygelę", padarytą iš rankų darbo popieriaus, galima bet kada papildyti naujais eskizais.

Vytauto Pikelio "Viduramžių knyga" raižytais medžio viršeliais yra dekoruota pačio Vytauto monograma.

Mindaugo Pikelio "Metų knyga"- alsuoja visais keturiais metų laikais- pavasariu, rudeniu, vasara ir žiema.

Lilijos Kunstaitės knyga-kubas yra skirta Jurbarko miestui: ant spalvoto kubo  nuotraukomis vaizduojama miesto praeitis, dabartis ir ateitis- kuri dar neatėjo.

Paroda veikia iki vasario 12d.

2010-02-10

Puslapiai: |1| |2| |3| |4| |5| |6| |7| |8| |9| [10] |11|